Serwis z informacjami dla kobiet

Dieta dla dojrzałej kobiety
Jako dojrzała dama winnaś wiedzieć, że choć wspólnie z wiekiem potrzebujesz mniej kalorii, to Twoje zapotrzebowanie na inne kompozycje odżywcze zostaje niezmienione. Zdrowe odżywianie w takim wypadku oznacza:
•    zdobycie właściwej równowagi składników odżywczych,
•    zrównoważenie zażywanych kalorii i spalania ich przez podejmowaną aktywność.

dieta

Zdrowe żywienie może wspomóc w zapobieganiu lub ewentualnie opóźnianiu kłopotów zdrowotnych, które stają się coraz to częstsze z wiekiem. Pospolite komplikacje zdrowotne kobiet w wieku średnim obejmują cukrzycę rodzaju 2, choroby serca, raka, nadciśnienie tętnicze (ogromne ciśnienie krwi) i zaparcia – a słuszna zbilansowana dieta dla dojrzałej kobiety może znacznie zminimalizować ryzyko ich wystąpienia.

O czym dojrzała kobieta ma obowiązek pamiętać tworząc dietę?
W wieku średnim w głównej mierze trzeba jeść świadomie. Absolutnie nie ma miejsca na mniej pożywne, niskokaloryczne, wysokotłuszczowe bądź wysokocukrowe pożywienie, bo już nie jesteś w stanie spalać tego tak, jak niegdyś.
Jeśli pragniesz zatroszczyć się o zbilansowaną dietę jeszcze bardziej – jedz dużą gamę produktów spożywczych. Powinny one obejmować wszystkie grupy żywności – w ten sposób jest mniej możliwe, iż zjesz za dużo lub też za mało tego, czego Twój organizm wymaga.
Jedz również co najmniej trzy posiłki dziennie – trudno jest uzyskać wszystkie potrzebne składniki kaloryczne w ramach jednego czy też dwóch posiłków. Zresztą nawet są badania lekarskie, jakie w przedstawiają, że osoby jedzące śniadanie oraz ogólnie spożywające regularne posiłki mnóstwo rzadziej mają nadwagę. Skorzystaj z tych rad, lub zdrowa i wyglądaj bajecznie!