hydrolat do cery dojrzałej

Preparatynaturalne – pożytek hydrolatów

hydrolat do twarzy

Kosmetyki naturalne, w tym hydrolaty, są z rozkoszą użytkowane, ponieważ mało w nich chemicznych dodatków, konserwantów, barwników oraz złych substancji. Służą do bezpiecznej pielęgnacji, a składniki w nich zawarte łatwo wnikają w skórę i dobrze ją odżywiają.

naturalny hydrolat lawendowy

Czy warto stosować hydrolaty?
Hydrolaty to woda kwiatowa bądź roślinna, a adekwatnie element uboczny, który powstał w wyniku wytwórczości olejków eterycznych. Te preparaty naturalne wolno używać jako toniku do twarzy lub dodawać go do produkcji domowych środków pielęgnacji. Nadają się szczególnie dla cery wrażliwej, gdyż hydrolat działa o dużo delikatniej od samych olejków eterycznych. Perfekcyjnie łagodzi cerę po depilacji lub ewentualnie gojeniu. Wolno nim rozcieńczyć szampon, lub dodać do płukanki do włosów w celu nasilenia działania. O takie preparaty naturalne jak hydrolat wolno naznaczyć krem do buzi używany na co dzień. Uprości to rozprowadzanie go na cerze oraz zapobiegnie zatykaniu porów. Używa się ich również do mieszania maseczek w proszku lub ewentualnie rozcieńczania peelingów.

Jakie są plusy hydrolatów?
•    działanie łagodzące
•    działanie przeciwzapalnie
•    działanie antyoksydacyjne
•    działanie odnawiające

Są one bardzo delikatne, wolno je stosować bezpośrednio na cerę, bez rozcieńczania. Hydrolaty wypada dostosować wedle ukochanego zapachu lub ewentualnie właściwości rośliny, z jakiej powstały.

naturalny hydrolat borowinowy

Kosmetyki naturalne a środowisko
Osoby używające kosmetyków naturalnych troszczą się nie tylko o własną cerę, niemniej jednak oraz o przyrodę. Tego rodzaju artykuły do pielęgnacji nie są testowane na zwierzakach a ich produkcja nie zagraża środowisku.